قالب وردپرس

پذیرش در دانشگاه های هلند

انتخاب مراکز آموزشی با تعداد زیاد دانشجویان ایرانی
آذر ۴, ۱۳۹۵
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ ثبت ‌نام آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه‌متمرکز Ph.D) سال ۱۳۹۶
آذر ۶, ۱۳۹۵

هلند
▫️تحصیل در هلند را می توان یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای دانشجویان بین المللی دراروپا دانست که از دلایل آن می توان به عواملی مانند سطح کیفی بالا در آموزش، نرخ شهریه نسبتاً مناسب و دوره های ارائه شده بسیار به زبان انگلیسی (مردم هلند به تسلط زیاد در زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم مشهور هستند) اشاره کرد.
▫️هلند یکی از قدیمی ترین و برجسته ترین سیستم آموزش عالی جهان را دارد که به قرن شانزدهم میلادی بر می گردد. ۱۳ دانشگاه این کشور در رنکینگ جهانی QS در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۵ حضور دارند که همه آن ها در لیست ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان و همچنین ۵ دانشگاه هلندی در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهانی قرار گرفتند. دانشگاه آمستردام معتبرترین دانشگاه برای تحصیل در هلند محسوب می شود که رتبه ۵۵ جهانی را دارد. همچنین دانشگاه فناوری دلف و دانشگاه اوترخت هم به فاصله ی کمی از دانشگاه آمستردام به ترتیب رتبه ی ۶۴ و ۹۴ رنکینگ جهانی قرار دارند.
▫️هزینه تحصیل در هلند بر حسب این که آیا شما اهل یکی از کشورهای اتحادیه ی اروپا باشید یا نه متفاوت است . اگر اهل یکی از کشورهای اروپایی نباشید می توانید انتظار داشته باشید که بین ۶۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو در سال شهریه بپردازید.
▫️دو سیستم برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هلندی وجود دارد: ۱- مستقیما از طریق وبسایت دانشگاه ۲- از طریق Studielink که یک مرکز آنلاین برای ثبت نام در دانشگاه های هلند است. برای اینکه مطمئن شوید برای رشته و دانشگاه از کدام طریق باید اقدام کنید می توانید با قسمت امور بین المللی دانشگاه مربوطه تماس بگیرید.

یک راه دیگر هم هست که می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در این کشور آشنا شوید.